Drobečková navigace

Úvodní strana

Praxe s dTestem – spotřebitelské streetlaw

Vážené studentky, vážení studenti,

už po páté máte možnost účastnit se zajímavého praktického kurzu realizovaného prostřednictvím projektu Streetlaw, tj. výukou spotřebitelského práva na středních školách a splnit si tak jednu z povinných praxí během studia. Tento projekt zajišťuje ve spolupráci s fakultou největší česká spotřebitelská organizace dTest, o.p.s.

CO TO JE STREET LAW? CO VÁM TO PŘINESE?

Nejlépe se člověk učí, když sám učí někoho jiného. V projektu Streetlaw se učíte tím, že sami vyučujete právo na středních školách. Nejprve získáte znalosti o spotřebitelském právu, pak se naučíte, jak tyto znalosti předat studentům na střední škole, následně si vyzkoušíte před ostatními kolegy odučit ukázkovou hodinu a konečně vyrazíte „do terénu“ učit do škol v Jihomoravském kraji nebo kde si sami vyberete. Na závěr to společně vše zreflektujeme.

JAK TO KONKRÉTNĚ PROBÍHÁ?

V rámci projektu Streetlaw absolvujete 4 seminářové dny na právnické fakultě, kde získáte teoretické poznatky a množství podkladů z oblasti spotřebitelského práva a základů spotřebitelské gramotnosti, dozvíte se, jak tato témata učit na střední škole a připravíte si vzorovou hodinu pro výuku, na kterou dostanete zpětnou vazbu od kolegů a lektorů.

Přímo na středních školách je třeba pro úspěšné absolvování projektu odučit osm hodin (tedy 8 x 45 minut, často se budou spojovat na dvouhodinovky). Výuka bude probíhat na středních školách převážně v Jihomoravském kraji, případně si student může domluvit přednášku z vlastní iniciativy jinde. Cestovní náklady (autobus, vlak) budou proplaceny. Kontakty na střední školy, kam můžete jít učit, zajišťuje dTest. Současně si můžete vybrat sami, kam půjdete učit.

Průběh kurzu:

  • Pondělí 20. 2. - 12:00 - 16:30 – úvodní hodina + úvod do právní didaktiky
  • Úterý 21. 2. – 9:00 - 12:00 – jak na výuku práva na střední škole?
  • Pátek 24. 2. - 8:00 - 14:30 – spotřebitelské právo prakticky
  • Pátek 10. 3. – 9:00 – 13:00 – ukázkové hodiny
  • Úterý 6. 6. – 10:00 - 12:30 - vyhodnocení

Realizace výuky na školách – březen 2017 – červen  2017.

Těšíme se na vás!

Projekt je určen pro studenty 3. až 5. ročníku.

Přihlašujte se pomocí formuláře www.dtest.cz/streetlaw-brno

Poznámka k Odborné praxi: pokud chcete projekt Streetlaw uznat jako Odbornou praxi, musíte se před úvodní hodinou přihlásit k Rozpisu témat Odborná praxe (jaro 2017) a vyplnit formulář (odkaz na formulář najdete v daném Rozpisu témat, datum nástupu na praxi je 20.2.2017). Po závěrečném vyhodnocení musíte odevzdat Potvrzení o absolvování odborné praxe.

Více informací najdete na www.praxe.law.muni.cz

 

Miloš Borovička, dTest (borovicka@dtest.cz)

Simona Trávníčková (simona.travnickova@gmail.com)

škol.


Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2016